Archives

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki na Politechnice Gdańskiej. Z branżą telekomunikacyjną związany jest od ponad 22 lat. W 2009 roku objął rolę Dyrektora Departamentu Techniki w Vectra S.A. W latach 2013-2021 pełnił funkcję Członka Zarządu Vectra Investments sp. z o.o. i piastował stanowiska CTO i CIO. W ostatnim czasie pełnił rolę konsultanta doradzającego w projektach z obszaru techniki i IT. Od listopada 2022 roku dołączył do zarządu spółki Vectra S.A. obejmując stanowisko Chief Technology Officer – Dyrektor ds. Technologii.

Read More

Paweł Majewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA) Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie.

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym także z udziałem Skarbu Państwa. Do 8 kwietnia 2022 r. sprawował funkcję prezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG). Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy LOTOS, wiceprezesa zarządu Huty Stalowa Wola S.A., członka zarządu w DO & CO Poland oraz prezesa zarządu Airport Cleaning Service. Posiada również długoletnie doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach m.in. w PETROLOT (obecnie ORLEN Aviation), a także jako dyrektor Pionu Zarządzania Marżą Zmienną i Produkcją w PGNiG TERMIKA.

 

Zakres kompetencji: Koordynacja zagadnień związanych z całokształtem działalności Spółki i Grupy Kapitałowej Enea.

Read More

Santiago Argelich dołączył do Cellnex na początku 2018 roku jako Starszy Doradca ds. rozwoju biznesu w Wielkiej Brytanii i Europie Środkowo-Wschodniej, a wkrótce potem awansował na stanowisko Dyrektora ds. międzynarodowego rozwoju biznesu, odpowiadając za rozwój biznesu Cellnex w całej Europie. Do jego zadań należało wyszukiwanie i negocjowanie przejęć infrastruktury telekomunikacyjnej w wybranych krajach Europy (Hiszpania, Francja, Włochy, Szwajcaria, Holandia, Portugalia, Irlandia, Wielka Brytania, Finlandia, Dania, Szwecja i Polska) oraz kierowanie zarządzaniem biznesowym we wszystkich filiach. Od 1995 roku Santiago jest związany z sektorem telekomunikacyjnym i cyfrowym, pełnił różne funkcje kierownicze i był niezależnym członkiem zarządów w międzynarodowych grupach we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Andorze, Algierii i Ukrainie.
Posiada tytuł magistra inżynierii przemysłowej uzyskany na Politechnice Katalońskiej. Jest certyfikowanym przez Instytut Dyrektorów dyrektorem spółek i ukończył studia podyplomowe w zakresie strategii międzynarodowej w London School of Economics and Political Science.

Santiago Argelich joined Cellnex at the beginning of 2018 as Senior Advisor UK & CEE Business Development and, shortly after, was promoted to Global Business Development & Country Coordination Director, responsible for leading Cellnex’s business development rally across Europe. His role was to scout and negotiate telecom infrastructure acquisitions across Europe (Spain, France, Italy, Switzerland, Netherlands, Portugal, Ireland, UK, Finland, Denmark, Sweden and finally Poland) and steer the business governance across all subsidiaries. Since 1995, Santiago has been involved in the telecommunications and digital sectors, holding various executive and independent board member roles at international groups in France, UK, Spain, Andorra, Algeria and Ukraine.
He holds a master’s degree in industrial engineering from the Polytechnical University of Catalunya. He is a certified company director by The Institute of Directors and completed postgraduate studies in international strategy at the London School of Economics and Political Science.

Read More

Zastępca Dyrektora Generalnego – Region Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich.

Andrzej Gładki dołączył do Xiaomi w lutym 2019 r. z misją budowania i rozwijania kanału operatorów telekomunikacyjnych oraz relacji z operatorami na poziomie lokalnym, regionalnym i grupowym w całym regionie (26 krajów). Został awansowany na zastępcę dyrektora generalnego regionu w październiku 2020 r. w związku ze znaczącym rozwojem firmy i pozytywnymi wynikami regionu w 2019 i 2020 r. Obecnie odpowiada za całą sprzedaż w regionie i zarządzanie zespołem.

Wcześniej pracował jako CEE Telco Sales Lead w Lenovo i spędził 17 lat na różnych stanowiskach w grupie T-Mobile Polska / Deutsche Telekom. Był członkiem zespołu Deutsche Telekom Device odpowiedzialnym za budowanie strategii i portfolio urządzeń DT. Pod jego kierownictwem zespół był odpowiedzialny za proces wyboru portfela terminali, zarządzanie produktem i cykl życia, kampanie marketingowe terminali, strategię kart SIM i partnerstwo z partnerami technologicznymi, takimi jak producenci chipów i platformy oprogramowania (OS). Jako doświadczony lider był odpowiedzialny za wiele ważnych i udanych premier produktowych w Polsce, takich jak iPhone czy pierwszy smartfon z Androidem.

Ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim.

Read More