Dąbski Dariusz
Telewizji Puls
Dariusz Dąbski z projektem Telewizji Puls związany jest od 2006...
Dąbski Dariusz
Position: Telewizji Puls
Dariusz Dąbski z projektem Telewizji Puls związany jest od 2006 roku, początkowo jako Partner News Corporation (obecnie Fox Corporation) i Przewodniczący Rady Nadzorczej. W 2008 roku został Prezesem Zarządu Telewizji Puls.
Po objęciu stanowiska Prezesa stacji przeprowadził głęboką restrukturyzację Telewizji Puls, zmienił strategię programową, wprowadził TV Puls do multipleksu cyfrowego, otworzył nowy ogólnopolski kanał o tematyce uniwersalnej – PULS 2, zwiększył oglądalność nadawanych przez stację kanałów z 0,4 proc. w 2006 roku do 6,4 proc. w 2021 roku. W latach 2013, 2014 i 2015 nadawany przez Telewizję Puls kanał TV Puls otrzymał 3 Telekamery „Tele Tygodnia” (kolejno w kategoriach: „kanał lifestylowy”, za „ogromny wzrost oglądalności i dołączenie do piątki największych kanałów telewizyjnych w Polsce” oraz dla „najbardziej rodzinnego kanału telewizyjnego na rynku”), a w 2016 – najważniejszą w branży Złotą Telekamerę za wybitne osiągnięcia telewizyjne. Telekamerę „Tele Tygodnia” 2018, 2019 i 2020 oraz Złotą Telekamerę otrzymał również serial TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw”. Dziś Telewizja Puls jest trzecią największą stacją komercyjną w Polsce.
Karierę zawodową rozpoczynał w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski piastował wysokie stanowiska w kluczowych spółkach branży informatycznej, telekomunikacyjnej, internetowej i paliwowej. Był m.in. Prezesem Optimus S.A., Fujitsu Siemens Computers, Netia Telecom, TDC Internet, AC&G, Entertainment Systems Poland. Przewodniczył także Radom Nadzorczym PKN Orlen, Optimus Lockheed Martin i Onet.pl.
Jest byłym wyczynowym sportowcem w dyscyplinie judo i modelem światowej agencji ELITE. Praca jest jego pasją, ale najbardziej ceni sobie czas spędzony z rodziną. Jego żona, Erin Dąbska, jest prezesem Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, pomagającej seniorom.
Dec Łukasz
Telko.in
– Redaktor prowadzący, Telko.in
Duch Włodzisław
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
jest profesorem zwyczajnym, kierownikiem Laboratorium Neurokognitywnego w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych...
Duch Włodzisław
Position: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
jest profesorem zwyczajnym, kierownikiem Laboratorium Neurokognitywnego w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii, zespołu Neuroinformatics and Artificial Intelligence w University Centre of Excellence Dynamics, Mathematical Analysis and Artificial Intelligence, oraz pracownikiem Katedry Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował też na Wydziale Inżynierii Komputerowej (School of Computer Engineering), Uniwersytetu Technologiczego Nanyang (Nanyang Technological University) w Singapurze jako Nanyang Visiting Professor i visiting professor (2003-2012). Ukończył studia fizyki teoretycznej (1977), obronił doktorat z chemii kwantowej (1980), zrobił habilitację z matematyki stosowanej (1987), a po doktoracie pracował na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (University of Southern California) w Los Angeles (1980-82). Później pracował między innymi w Instytucie Astrofizyki Max-Plancka w Monachium (1984-2001), Instytucie Technologicznym Kyushu (Kyushu Institute of Technology), Uniwersytetach Tokyo, Rikkyo i Meiji w Japonii, na Uniwersytecie Florydy (Gainsville, USA), Uniwersytecie Alberty w Edmonton w Kanadzie i kilku innych instytucjach. W latach 2012-14 pełnił funkcję Prorektora ds. Badań Naukowych i Informatyzacji UMK, a od kwietnia 2014 do grudnia 2015 wiceministra (podsekretarza stanu) w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Włodzisław Duch jest/był członkiem rad wydawniczych 16 międzynarodowych czasopism naukowych. Jest też współzałożycielem wielu towarzystw naukowych (fizyki komputerowej, sieci neuronowych, kognitywistyki, sztucznej inteligencji) i czasopism związanych z tymi dyscyplinami nauki. Przez dwie kadencje piastował stanowisko prezesa Europejskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych (European Neural Networks Society, 2006-2008-2011), w 2013 roku został wybrany na Fellow of the International Neural Networks Society, jest czynnym członkiem komitetu technicznego IEEE CIS, oraz ekspertem programów naukowych Unii Europejskiej. Jest członkiem Komisji Układów Złożonych Polskiej Akademii Umiejętności. Opublikował ponad 375 artykułów naukowych i 290 popularno-naukowych, napisał 6 książek a 21 współredagował. Jego firma DuchSoft stworzyła oprogramowanie GhostMiner, którego sprzedażą zajmuje się firma Fujitsu.
Głównymi obszarami zainteresowań naukowych Włodzisława Ducha była początkowo fizyka komputerowa i molekularna (1977-1990), potem (1990-2012) inteligencja obliczeniowa (Computational Intelligence), w tym metody pozwalające na zrozumienie struktur danych, ogólna teoria inteligencji komputerowej oparta na ocenie podobieństwa i składaniu transformacji oraz meta-uczeniu, które automatycznie znajduje najlepszy model dla danego zbioru danych, informatyka neurokognitywną, czyli algorytmy inspirowane sposobem funkcjonowania mózgu na wielu poziomach, architektury kognitywne, neurodynamiczne modele chorób psychicznych integrujące poziom genetyczny, molekularny i behawioralny, oraz modele pozwalające na wizualizację zdarzeń mentalnych. Ma też na koncie kilka publikacji z filozofii umysłu. Od 2013 roku skupił się nad rozwojem Laboratorium Neurokognitywnego na UMK, a w nim badaniami teoretycznymi i eksperymentalnymi procesów poznawczych, a od 2020 roku kieruje zespołem „Neuroinformatyka i Sztuczna Inteligencja” w ramach Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości „Dynamika, analiza matematyczna i sztuczna inteligencja”.
Mając szerokie doświadczenie w wielu dziedzinach nauki oraz zrozumienie różnych kultur, Włodzisław Duch stara się zbliżać do siebie różne społeczności naukowe. Wiele informacji na temat jego działalności, prace naukowe i notatki do różnych wykładów, znaleźć można na stronach WWW dostępnych po napisaniu „W. Duch” w Google lub innych internetowych wyszukiwarkach.
Dulka Andrzej
PIIT
Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji Ekspert od zarządzania transformacją...
Dulka Andrzej
Position: PIIT
Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Ekspert od zarządzania transformacją i zmianą w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami branży wysokich technologii.
Z branżą teleinformatyczną związany od ponad 30 lat, pracując w AT&T, Lucent Technologies,
Alcatel-Lucent i Nokia. Był Prezesem Alcatel-Lucent Polska i Dyrektorem Zarządzającym Sprzedażą
dla Europy Centralnej i Wschodniej.
Znany ze swojej aktywności, bierze aktywny udział w konferencjach, występuje publicznie oraz jest obecny w mediach, gdzie często zabiera głos przedstawiając zarówno punkt widzenia branż IT
i telekomunikacji jak również dostawców sprzętu.
Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania.
Wśród najważniejszych obecnych funkcji można wymienić:
- Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji;
- Członek Rady ds. Cyfryzacji
- Członek Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk;
- Przez 6 lat był Przewodniczącym Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji
- Był również członkiem Rady Naukowej Instytutu Łączności i wieloletnim członkiem amerykańskiej oraz francuskiej izby handlowej.
W 2010 r. na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Andrzej Dulka został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w działalność na rzecz budowania nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Jest również laureatem nagrody „Złotego Cyborga”.