Sienkiewicz Grzegorz
Wydział Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej, Starostwo Kłodzkie
Grzegorz Sienkiewicz – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki...
Sienkiewicz Grzegorz
Position: Wydział Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej, Starostwo Kłodzkie
Grzegorz Sienkiewicz – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej Starostwa Powiatowego w Kłodzku.
Absolwent WAT, pracował jako audytor wewnętrzny. Od 10 lat pracownik samorządowy zatrudniony na stanowiskach związanych z zarządzaniem kryzysowym, obroną cywilną i ochroną przeciwpowodziową. Odpowiadał za system łączności radiowej i system ostrzegania. Od września 2024 Dyrektor Wydziału.
Prywatnie pasjonuje się historią okresu średniowiecza, z zamiłowania kolarz szosowy.
Szubert Krzysztof
University of Oxford, Advisor, United Nations
Menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem. Polski przedsiębiorca, inwestor i doradca...
Szubert Krzysztof
Position: University of Oxford, Advisor, United Nations
Menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem. Polski przedsiębiorca, inwestor i doradca strategiczny. Od początku kariery związany z branżą nowoczesnych technologii cyfrowych oraz finansów. Doświadczony zarówno jako CEO prywatnych przedsiębiorstw, jak i wysoki urzędnik państwowy. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski. Ekspert BCC. Od sierpnia 2022 członek oraz doradca Rady Wysokiego Szczebla ds. Współpracy Cyfrowej ONZ (IGF). Od 2024 senior associate member / senior expert w prestiżowym Centre of Excellence in Cyber Security Uniwersytetu Oxfordzkiego”.
Świątkowska Joanna
European Cybersecurity Organisation
Zastępca Sekretarza Generalnego w ECSO (Europejskiej Organizacji ds. Cyberbezpieczeństwa), największej...
Świątkowska Joanna
Position: European Cybersecurity Organisation
Zastępca Sekretarza Generalnego w ECSO (Europejskiej Organizacji ds. Cyberbezpieczeństwa), największej europejskiej federacji prywatno-publicznej zajmującej się cyberbezpieczeństwem. W latach 2020-2022 pełniła funkcję dyrektora w zespole Supply Chain Cyber and Information Security (CISO) w UBS. Inicjatorka i wieloletnia Dyrektor Programowa Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC. Ponadto w latach 2018-2020 pracowała jako adiunkt w Akademii Górniczo-Hutniczej.
Autorka licznych artykułów, raportów i analiz dotyczących cyberbezpieczeństwa, regularna prelegentka wielu międzynarodowych konferencji. Była inicjatorką i redaktorką naczelną European Cybersecurity Journal (ISSN: 2450-2111). W ramach realizowania licznych projektów z obszaru cyberbezpieczeństwa współpracowała z kluczowymi, krajowymi i międzynarodowymi podmiotami sektora prywatnego i publicznego.
W 2016 roku uczestniczyła w programie „International Visitor Leadership Program” poświęconemu cyberbezpieczeństwu, organizowanym przez Departament Stanu USA. W 2017 roku znalazła się w gronie 100 wschodzących gwiazd technologii Europy Wschodniej według Financial Times & New Europe 100. W 2019 roku podczas Women in Tech Summit została wyróżniona jako jedna z Top 20 Kobiet w Cyberbezpieczeństwie.
Od roku 2023 dumna Matka Chrzestna sztandaru wojskowego Regionalnego Centrum Informatyki Kraków. Aktualnie pełni także funkcje członka Rady Naukowej NASK-PIB.
Soldaty Andrzej
Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej
Dyrektor Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej Od 2021 kieruje Centrum...
Soldaty Andrzej
Position: Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej
Dyrektor Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej
Od 2021 kieruje Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej – jednostką ogólnouczelnianą powołaną przez JM Rektora w maju 2021. W latach 2019-2020 był Prezesem Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, a w latach 2016‑2019 pełnił rolę eksperta w Zespole ds. Transformacji Przemysłowej utworzonym w Ministerstwie Rozwoju kierując projektem powołania powyższej Platformy. W 2016 utworzył „Inicjatywę dla Polskiego Przemysłu 4.0” – ruch społeczny skupiający przedstawicieli przemysłu, biznesu i nauki, inicjujący, wspomagający i prowadzący działania na rzecz transformacji krajowego sektora przemysłowego.. Zawodowo przez ponad 30 lat związany z obszarem automatyzacji przemysłu, w tym 25 lat w międzynarodowym koncernie Festo. W latach 2010-2015 był Prezesem Zarządu firmy Festo w Polsce . Posiada wykształcenie techniczne w zakresie mechaniki i automatyki, ukończył też studia doktoranckie w zakresie ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.
Szlęzak Robert
Mazowiecki Klaster ICT
z wykształcenia: elektronik, telekomutant, energetyk, menadżer. Przedsiębiorca, animator współpracy międzynarodowej,...
Szlęzak Robert
Position: Mazowiecki Klaster ICT
z wykształcenia: elektronik, telekomutant, energetyk, menadżer. Przedsiębiorca, animator współpracy międzynarodowej, wykładowca i prelegent w obszarach: AI, XR, OZE, e-demokracja, partycypacja społeczna, klastering. Dyrektor projektu „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”. Doradca Zarządu Mazowieckiego Klastra ICT – Krajowego klastra Kluczoweego, Członek Rady Programowej Wydziału Informatyki AGH.
Zaangażowany w animację społeczności energetycznych w Polsce, na terenie Europy, w rozwój SmartGrid w Ukrainie. Organizator współpracy niezależnych ekspertów, organizacji pozarządowych i klastrów w Europie, w obszarach energetyka i ICT.
W przeszłości: Prezes Wschodniego Klastra ICT, Prezes Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych, Członek Rady Rozwoju Lublinia, założyciel i Leader Obszaru „Zrównoważony Rozwój” w Centrum Kompetencji Wschodnich, założyciel i Prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Kooperacyjnego „KlasGRID”.
Sitek Janusz
Łukasiewicz -Instytut Tele - i Radiotechniczny
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechatroniki. Związany z Instytutem Tele- i...
Sitek Janusz
Position: Łukasiewicz -Instytut Tele - i Radiotechniczny
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechatroniki. Związany z Instytutem Tele- i Radiotechnicznym, sektorem badawczo-rozwojowym i elektronicznym od 1997 roku. Wieloletni pracownik naukowy, kierownik projektów krajowych i europejskich dla sektora elektronicznego dotyczących proekologicznych materiałów i technologii, np. technologii bezołowiowej. Od 2018 roku Dyrektor Instytutu Tele- i Radiotechnicznego obecnie będącego częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.