Sojak Radosław
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Dr hab. Radosław Sojak, prof. UMK Uniwersytet Mikołaja Kopernika w...
Sojak Radosław
Position: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Dr hab. Radosław Sojak, prof. UMK
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Radosław Sojak – doktor habilitowany, od 1998 roku pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika od 2024 roku prorektor UMK ds. kadrowych i polityki finansowej; stypendysta Fulbrighta na University of Virginia, Charlottesville oraz tygodnika POLITYKA w ramach akcji „Zostańcie z nami”; autor i współautor rozpraw Zagubiona rzeczywistość (2004 – z Danielem Wicentym), Paradoks antropologiczny (2005 – seria Monografie FNP), Spełniona obietnica (2014), Arystokraci i rzemieślnicy (2015 – z Łukaszem Afeltowiczem). Współtwórca Centrum Monitorowania Dyskursu Publicznego (www.cmdp.pl). Nieustannie poszukuje teoretycznych futerałów pozwalających zrozumieć otaczająca nasz rzeczywistość społeczną, od zawsze też zainteresowany debatą publiczną i jej jakością.
— wersja angielska —
Prof. Radosław Sojak
Nicolaus Coperinicus University in Toruń
Radosław Sojak – PhD, post-doctoral degree, assistant professor at the Institute of Sociology at Nicolaus Coperinicus University (NCU) in Toruń, Poland. From 2024 Vice-Rector for Human Resources and Financial Management at NCU. Junior Fulbright Research Scholar at University of Virginia, Charlottesville (1999). Grantee of Ministry of Science and Higher Education and British Commonwealth Office (Plater/Nuffield Collage at Oxford 1998) and Foundation for Polish Science (twice 2000 and 2003). Main fields of interest include: social theory, sociology of science and knowledge, post-communist transformation (role of violence and behind the scenes aspects of social processes), public discourse analysis.
Świecicki Ignacy
Polski Instytut Ekonomiczny
Od 2019 r. Kierownik zespołu gospodarki cyfrowej w Polskim Instytucie...
Świecicki Ignacy
Position: Polski Instytut Ekonomiczny
Od 2019 r. Kierownik zespołu gospodarki cyfrowej w Polskim Instytucie Ekonomicznym, autor raportów, policy papers i innych opracowań na tematy związane z telekomunikacją, robotyzacją oraz strategiami cyfryzacji UE. Poprzednio pracował w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie zajmował się europejskimi regulacjami w obszarze telekomunikacji, w tym relacjami między dostawcami OTT a operatorami telekomunikacyjnymi i roamingiem międzynarodowym. Brał również udział w opracowywaniu ocen skutków regulacji do nowych aktów prawnych i wytycznych do przeprowadzania oceny wpływu w rządowym procesie legislacyjnym. Doświadczenie analityczne zdobywał w think tanku demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej. Jego zainteresowania badawcze to gospodarcze skutki regulacji prawnych, gospodarka platformowa i polityki cyfrowe w Unii Europejskiej
Szczegielniak Joanna
ekspertka ds. AI, Liderka Sekcji GRAI ds. Aktualizacji Polityki Rozwoju Sztucznej Inteligencji przy Ministerstwie Cyfryzacji
Liderka Sekcji GRAI ds. Aktualizacji polityki rozwoju sztucznej inteligencji przy...
Szczegielniak Joanna
Position: ekspertka ds. AI, Liderka Sekcji GRAI ds. Aktualizacji Polityki Rozwoju Sztucznej Inteligencji przy Ministerstwie Cyfryzacji
Liderka Sekcji GRAI ds. Aktualizacji polityki rozwoju sztucznej inteligencji przy Ministerstwie Cyfryzacji
Twórca innowacyjnych rozwiązań sztucznej inteligencji w połączeniu z najnowszymi osiągnięciami neuronauki. Ekspert i szkoleniowiec z obszaru praktycznego zastosowania rozwiązań sztucznej inteligencji oraz neuromarketingu dla biznesu i sektora publicznego. Prezes Open Your Mind Lab Sp. Z o.o. Członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. Sztucznej Inteligencji. Absolwentka studiów Executive Master of Business Administration (EMBA), NeuroLeadership Academy™ oraz Artificial Intelligence & Digital Transformation for Executive.
Z wykształcenia – biofizyk, z doświadczenia – strateg, doradca i marketingowiec z ponad 20 letnim stażem. Specjalizuje się w opracowywaniu i realizacji strategii biznesowych oraz marketingowych dla firm oraz instytucji publicznych. Doradza w identyfikacji szans i rozwoju biznesu, zarządzaniu komunikacją oraz w planowaniu i realizacji projektów biznesowych z obszaru sztucznej inteligencji. Pracowała w działach komunikacji korporacyjnej i marketingowej: PwC Polska Sp. Z o.o. oraz Bayer Sp. Z o.o. Zrealizowała ponad 250 projektów marketingowych i biznesowych dla firm i korporacji zagranicznych z sektora FMCG, zdrowia, farmacji, ochrony środowiska oraz energetyki.
Szczuka-Kalenský Helena
Fundacja Avalon
Kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Avalon, jednej z największych polskich...
Szczuka-Kalenský Helena
Position: Fundacja Avalon
Kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Avalon, jednej z największych polskich organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Odpowiedzialna za komunikację działań wpisujących się w misję Fundacji Avalon – zarówno tych skierowanych do jej bezpośrednich beneficjentów, jak i tych nastawionych na zmianę postrzegania niepełnosprawności w polskim społeczeństwie. Aktualnie prowadzi kampanię Epoka Dostępności skupiającą się na zagadnieniach dostępności i projektowania włączającego. Prowadzi Podcast Fundacji Avalon #WystarczyZacząć.
Sikora Monika
MFPiR
Monika Sikora 4 stycznia 2024 r. otrzymała nominację na stanowisko...
Sikora Monika
Position: MFPiR
Monika Sikora 4 stycznia 2024 r. otrzymała nominację na stanowisko podsekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
W latach 2019-2023 pełniła funkcję doradczyni w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu, gdzie zajmowała się pracami komisji budżetowej, komisji zatrudnienia i spraw socjalnych oraz komisji praw kobiet i równouprawnienia. W 2022 r. została nagrodzona tytułem najlepszej akredytowanej asystentki w Parlamencie Europejskim.
W latach 2017-2018 pracowała w dziale prasowym w Ambasadzie RP w Londynie. W latach 2013-2017 pracowała w firmie konsultingowej Landmark Public Affairs w Brukseli.
W latach 2021–2023 była członkinią zarządu fundacji Instytut Myśli Demokratycznej.
W latach 2022-2023 reprezentowała Polskę w ramach transatlantyckiego programu rozwoju liderów Marshall Memorial Fellowship organizowanego przez German Marshall Fund of the United States.
Absolwentka London School of Economics, Kolegium Europejskiego w Brugii oraz Studium Polityki Zagranicznej PISM.
Posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim. Pochodzi z Katowic.
Świderski Bartosz
Cracow International School
Prezes Zarządu, Cracow International School
Sionkowski Rafał
Centralny Ośrodek Informatyki
Dyrektor Departamentu Kanałów Cyfrowych COI ekspert związany jest z sektorem...
Sionkowski Rafał
Position: Centralny Ośrodek Informatyki
Dyrektor Departamentu Kanałów Cyfrowych COI ekspert związany jest z sektorem finansowym, gdzie odegrał kluczową rolę w procesie cyfrowej transformacji, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, takie jak płatności zbliżeniowe i mobilne. Jest autorem licznych projektów, które znacząco wpłynęły na rynek usług finansowych w Polsce. Obecnie pełni funkcję Chief Product Ownera w Centralnym Ośrodku Informatyki, gdzie kieruje rozwojem aplikacji mObywatel. Skupia się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakość i dostępność usług publicznych, jednocześnie budując zespoły ekspertów i wprowadzając nowoczesne technologie, które realnie wpływają na komfort życia obywateli. W swojej pracy kładzie nacisk na dostarczanie wartości biznesowej poprzez zaawansowane technologie.
Szczepański Jacek
Atende
– Wiceprezes Zarządu, Atende
Szajnar Wojciech
Centrum Projektów Polska Cyfrowa
Dyrektor, Centrum Projektów Polska Cyfrowa
Szajnar Wojciech
Position: Centrum Projektów Polska Cyfrowa
Dyrektor, Centrum Projektów Polska Cyfrowa
Sienkiewicz Grzegorz
Wydział Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej, Starostwo Kłodzkie
Grzegorz Sienkiewicz – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki...
Sienkiewicz Grzegorz
Position: Wydział Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej, Starostwo Kłodzkie
Grzegorz Sienkiewicz – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej Starostwa Powiatowego w Kłodzku.
Absolwent WAT, pracował jako audytor wewnętrzny. Od 10 lat pracownik samorządowy zatrudniony na stanowiskach związanych z zarządzaniem kryzysowym, obroną cywilną i ochroną przeciwpowodziową. Odpowiadał za system łączności radiowej i system ostrzegania. Od września 2024 Dyrektor Wydziału.
Prywatnie pasjonuje się historią okresu średniowiecza, z zamiłowania kolarz szosowy.
Streżyńska Anna
KIGEiT
prawnik, ekspert w dziedzinie cyfryzacji i regulacji. W latach 2015-2018...
Streżyńska Anna
Position: KIGEiT
prawnik, ekspert w dziedzinie cyfryzacji i regulacji. W latach 2015-2018 pełniła funkcję Ministra Cyfryzacji, tworząc i wprowadzając program cyfryzacji administracji publicznej w Polsce, m.in. mObywatel, podpis zaufany i wykorzystanie logowania bankowego w e-administracji.
W latach 2006-2012 prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w której to roli doprowadziła do znaczących obniżek cen usług telekomunikacyjnych, upowszechnienia dostępu do internetu, zwiększenia ochrony konsumenta na rynku telekomunikacji a także powstania regulacji przeciwdziałającym praktykom monopolistycznym na tym rynku.
Obecnie członek zarządu i doradca strategiczny Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji i przewodnicząca Komitetu Technologii Kwantowych w Krajowej Izbie Gospodarczej.
Szubert Krzysztof
University of Oxford, Advisor, United Nations
Menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem. Polski przedsiębiorca, inwestor i doradca...
Szubert Krzysztof
Position: University of Oxford, Advisor, United Nations
Menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem. Polski przedsiębiorca, inwestor i doradca strategiczny. Od początku kariery związany z branżą nowoczesnych technologii cyfrowych oraz finansów. Doświadczony zarówno jako CEO prywatnych przedsiębiorstw, jak i wysoki urzędnik państwowy. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski. Ekspert BCC. Od sierpnia 2022 członek oraz doradca Rady Wysokiego Szczebla ds. Współpracy Cyfrowej ONZ (IGF). Od 2024 senior associate member / senior expert w prestiżowym Centre of Excellence in Cyber Security Uniwersytetu Oxfordzkiego”.
Świątkowska Joanna
European Cybersecurity Organisation
Zastępca Sekretarza Generalnego w ECSO (Europejskiej Organizacji ds. Cyberbezpieczeństwa), największej...
Świątkowska Joanna
Position: European Cybersecurity Organisation
Zastępca Sekretarza Generalnego w ECSO (Europejskiej Organizacji ds. Cyberbezpieczeństwa), największej europejskiej federacji prywatno-publicznej zajmującej się cyberbezpieczeństwem. W latach 2020-2022 pełniła funkcję dyrektora w zespole Supply Chain Cyber and Information Security (CISO) w UBS. Inicjatorka i wieloletnia Dyrektor Programowa Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC. Ponadto w latach 2018-2020 pracowała jako adiunkt w Akademii Górniczo-Hutniczej.
Autorka licznych artykułów, raportów i analiz dotyczących cyberbezpieczeństwa, regularna prelegentka wielu międzynarodowych konferencji. Była inicjatorką i redaktorką naczelną European Cybersecurity Journal (ISSN: 2450-2111). W ramach realizowania licznych projektów z obszaru cyberbezpieczeństwa współpracowała z kluczowymi, krajowymi i międzynarodowymi podmiotami sektora prywatnego i publicznego.
W 2016 roku uczestniczyła w programie „International Visitor Leadership Program” poświęconemu cyberbezpieczeństwu, organizowanym przez Departament Stanu USA. W 2017 roku znalazła się w gronie 100 wschodzących gwiazd technologii Europy Wschodniej według Financial Times & New Europe 100. W 2019 roku podczas Women in Tech Summit została wyróżniona jako jedna z Top 20 Kobiet w Cyberbezpieczeństwie.
Od roku 2023 dumna Matka Chrzestna sztandaru wojskowego Regionalnego Centrum Informatyki Kraków. Aktualnie pełni także funkcje członka Rady Naukowej NASK-PIB.
Soldaty Andrzej
Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej
Dyrektor Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej Od 2021 kieruje Centrum...
Soldaty Andrzej
Position: Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej
Dyrektor Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej
Od 2021 kieruje Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej – jednostką ogólnouczelnianą powołaną przez JM Rektora w maju 2021. W latach 2019-2020 był Prezesem Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, a w latach 2016‑2019 pełnił rolę eksperta w Zespole ds. Transformacji Przemysłowej utworzonym w Ministerstwie Rozwoju kierując projektem powołania powyższej Platformy. W 2016 utworzył „Inicjatywę dla Polskiego Przemysłu 4.0” – ruch społeczny skupiający przedstawicieli przemysłu, biznesu i nauki, inicjujący, wspomagający i prowadzący działania na rzecz transformacji krajowego sektora przemysłowego.. Zawodowo przez ponad 30 lat związany z obszarem automatyzacji przemysłu, w tym 25 lat w międzynarodowym koncernie Festo. W latach 2010-2015 był Prezesem Zarządu firmy Festo w Polsce . Posiada wykształcenie techniczne w zakresie mechaniki i automatyki, ukończył też studia doktoranckie w zakresie ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.
Szlęzak Robert
Mazowiecki Klaster ICT
z wykształcenia: elektronik, telekomutant, energetyk, menadżer. Przedsiębiorca, animator współpracy międzynarodowej,...
Szlęzak Robert
Position: Mazowiecki Klaster ICT
z wykształcenia: elektronik, telekomutant, energetyk, menadżer. Przedsiębiorca, animator współpracy międzynarodowej, wykładowca i prelegent w obszarach: AI, XR, OZE, e-demokracja, partycypacja społeczna, klastering. Dyrektor projektu „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”. Doradca Zarządu Mazowieckiego Klastra ICT – Krajowego klastra Kluczoweego, Członek Rady Programowej Wydziału Informatyki AGH.
Zaangażowany w animację społeczności energetycznych w Polsce, na terenie Europy, w rozwój SmartGrid w Ukrainie. Organizator współpracy niezależnych ekspertów, organizacji pozarządowych i klastrów w Europie, w obszarach energetyka i ICT.
W przeszłości: Prezes Wschodniego Klastra ICT, Prezes Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych, Członek Rady Rozwoju Lublinia, założyciel i Leader Obszaru „Zrównoważony Rozwój” w Centrum Kompetencji Wschodnich, założyciel i Prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Kooperacyjnego „KlasGRID”.
Sitek Janusz
Łukasiewicz -Instytut Tele - i Radiotechniczny
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechatroniki. Związany z Instytutem Tele- i...
Sitek Janusz
Position: Łukasiewicz -Instytut Tele - i Radiotechniczny
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechatroniki. Związany z Instytutem Tele- i Radiotechnicznym, sektorem badawczo-rozwojowym i elektronicznym od 1997 roku. Wieloletni pracownik naukowy, kierownik projektów krajowych i europejskich dla sektora elektronicznego dotyczących proekologicznych materiałów i technologii, np. technologii bezołowiowej. Od 2018 roku Dyrektor Instytutu Tele- i Radiotechnicznego obecnie będącego częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.